Dorka


Keď sme prvý krát uvideli vizslu, tak nás očarila svojím vzhľadom - bola pre nás krásnym ryšavým elegantným psíčkom s inteligentným pohľadom, iskrou a radosťou v očiach, čo mal i ňufku ryšavú☺. Po naštudovaní si všetkých dostupných materiálov i s opisom povahy a celkovou charakteristikou plemena si nás získala na plnej čiare.         

A Doruška je tým naším prvým ryšavým psíčkom s ryšavou ňufkou ☺. Narodila 21.9.2011 a pomohla nám spoznať aký je, a čo obnáša život s vizslou, a stať sa vizslopozitívnymi.      

Vďaka nej sme sa začali venovať poľovnej kynológii a postupne nás priviedla k myšlienke venovať sa v budúcnosti výstavám, súťažiam a časom si možno založiť chovateľskú stanicu a venovať sa chovu.      

Bola rozvážnym, učenlivým a poslušným šteniatkom. Občas máme dojem ako keby začala doháňať šteňacie obdobie a čím je staršia, tým viac je bláznivejšia a pojašenejšia.      

Je rodený aportér a najradšej by stále niečo nosila, to je pre ňu najväčšia odmena. Keď sa príde privítať, tak vždy musí mať niečo v papuľke☺.      

Dorka si užívala život jedináčika a po príchode Grétky to bola pre ňu veľká životná zmena. Okamžite sa však stala jej "veľkou staršou sestrou" a tvoria spolu nerozlučnú dvojku.                                    

Dorka nie je chovná fena!

 

Galéria » Dorka